Neden Google AdWors Kullanmalıyım?

Google Adwords Nedir.

Google’ a reklam vermenin en kolay ve en hızlı yolu Google Adwords’ ten geçiyor. Daha önce Google’ ın bir başka servisi olan Adsense’ i açıklamıştık. Bu yazımızda da Google Adwords nedir sorusuna cevap arıyoruz. Google Adwords de aslında bu işin başka bir kanadını oluşturuyor. İnternet ortamında her geçen gün e-ticaret sistemlerinin, alışveriş sitelerinin, her türlü bilgiye erişim için kullanılan doküman sitelerinin ve etkileşimli web sitelerinin sayılarının artması ile kullanıcılar zamanlarının çoğunu internet ortamında geçirir oldu. İşte bu nedenle internet üzerinde verilen reklamların, TV reklamlarından daha etkili olduğunun düşünülmesi hiç de şaşırtıcı değil. İşte buradan yola çıkarak gelin birlikte Google Adwords’ ü tanımaya çalışalım.

Adwords Nasıl Çalışır?

AdWords’ün nasıl çalıştığını anlamak ve reklam bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için anahtar kelimeler, yerleşimler, Reklam Sıralaması, teklifler ve Kalite Puanı gibi bazı yapı taşları hakkında daha fazla bilgi edinmeniz önemlidir.

Seçilen kelimeler ve kelime öbekleri aratılan anahtar kelimelerle özdeşleştiği zaman reklamlarınızın görünme olasılığı artacaktır. Eğer siz orijinal yedek parça satıyorsanız, anahtar kelime olarak kampanyanızda ‘orijinal yedek parça’ ifadesini kullanabilirsiniz. Ziyaretçiler Google’a orijinal yedek parça yada benzer bir terim yazdığında, arama sonuçlarının yanında reklamlarınız görünebilir. Ayrıca orijinal yedek parça satışı yapan Google’la alakalı tüm kanallar ve web sitelerinde reklamlarınız görünebilir.

AdWords Reklamlarını Kimler Vermeli?

Google AdWords reklamlarını marka bilinirliğini, satışlarını ve işletmesini büyütmek isteyen herkes vermelidir? Eğer henüz Google AdWords reklamı vermediyseniz bilmelisiniz ki rakiplerinize mevcut veya potansiyel müşterilerinizi kaptırmaktasınız.

Google AdWords Reklamcılığı Fiyatı Ne Kadar? (Örnektir)

AdWords reklamları ile reklam verenler sadece tıklama başına ödeme gerçekleştirmektedir. Tıklama başına maliyetler diğer reklam verenler arasında anlık olarak açık arttırmaya tabi tutulur ve tıklama başına en yüksek teklifi verenden başlayarak reklamlar sıralanır.

AdWords platformu üzerinden reklam verebilmek için minimum 14 TL’lik bir bütçeye sahip olmanız gerekmektedir. Sattığınız ürün ya da hizmet ile alakalı olarak belirlediğiniz anahtar kelimelerin rekabet düzeyine göre TBM tıklama başına maliyetleriniz değişmektedir. Bu yüzden hiç kimse için standart bir TBM fiyatı bulunmamaktadır. Firmaların aylık Google AdWords bütçeleri hedeflerine göre 100 TL’de olabilir 1.000.000 TL’de olabilir. Bütçenizi net olarak belirleyebilmeniz için ilk önce bir deneme bütçesi belirlemek en sağlıklı seçenektir. Deneme bütçesinden elde edilecek veriler ile gerçek bütçenizi belirlemeniz çok daha kolay olacaktır.

Üstünlükleri nelerdir?

Google Adwords'un üstünlükleri nelerdir ? 
Adwords reklamlarını diğer mecralardan ayıran en üstün özellikler şunlardır.

  • Tam sattığınız ürünleri arayan müşterilere ulaştırır.
  • Sadece reklamınıza ilgi duyan ve sitenizi ziyaret edenlere ücret ödersiniz.
  • Küçük reklam bütçeleri ile de reklam verebilirsiniz.

Googl Adwords Hizmeti Almak İçin İletişime Geçiniz