ZEPLİNSOFT.COM DOMAİN KAYIT SÖZLEŞMESİ

  1. SÖZLEŞME TEMELLERİ

Bu anlaşma ZeplinSoft Web Tasarım Yazılım Sunucu ve İnternet Hizmetleri  ile, ZEPLİNSOFT 'dan Alan Adı Kayıt hizmeti almak isteyen tüzel veya özel kişilik (bundan sonra MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında akdedilmiştir. Bu sözleşme, kayıt edilen alan adı ve kullanılan diğer hizmetlerimiz ile ilgili olarak bizim size ve sizin bize olan sorumluluklarınızı açıklamaktadır. Bu sözleşme alan adlarının kayıt, yenileme, transfer, toplu kayıt ve toplu transfer kural ve şartlarını ortaya koyar. Kayıt işleminizi tamamlayabilmeniz için burada belirtilen bütün kural ve şartları okumanız ve kabul etmeniz gerekmektedir.

  1. ALANADININ SEÇİMİ, MÜSAİTLİĞİ VE KULLANIMI
  2. Seçim:Seçimini yaptığınız alan adının herhangi bir ticari marka veya entellektüel ürüne zarar vermesi / haksız rekabet ortaya çıkarması durumunda firmamız tarafsız kalacaktır ve ortaya çıkabilecek yaptırımları uygulamak zorunda kalsa bile firmamız sorumlu tutulamaz. Alan adınızın herhangi bir hakka zarar vermemesi için gerekli ön araştırmaları yapmanızı ve/veya bir hukuki yardıma başvurmanızı tavsiye ediyoruz.
  3. Müsaitlik:Firmamız herhangi bir alan adının herhangi bir zaman için kayıt, yenileme veya transfer için müsait olacağını ve ZEPLİN SOFT’ nin ana yazmanın kayıtlarına diğer akredite yazmanlardan daha üstün bir giriş hakkı olabileceğini taahhüt etmez. Alan adınızı seçtikten sonra bu alan adının kayıt için müsait olup olmadığını veya bir başkası tarafından önceden alınıp alınmadığını kontrol etmelisiniz.
  4. Kullanım:Bilginiz dahilinde alan adınızın kaydının ve direkt veya indirekt olarak kullanımının herhangi bir üçüncü şahsın hukuki haklarına zarar vermeyeceğini belirtiyor ve kabul ediyorsunuz. Ayrıca bilginiz dahilinde alan adınızın herhangi kanuni olmayan bir amaç için kayıt edilmediğini ve kullanılmayacağını belirtiyor ve kabul ediyorsunuz. ZEPLİN SOFT, alan adınızın kanuni olmayan bir amaç için kullanıldığının veya herhangi bir diğer kullanım şartnamesine uymadığının tespitinin yapılması durumunda alanadınızı durdurma veya iptal etme hakkını saklı tutmaktadır.

III. HESABINIZIN YÖNETİMİ

Hizmetlerimizden faydalanabilmek için bir hesap açmanız ve bir kullanıcı adı ve şifre almanız gerekmektedir. Kullanıcı adınız ve şifrenizle online olarak kayıtlı bilgilerinize ulaşabilir ve gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Bize kullanıcı adınız ve şifrenizle yapılacak işlemleri uygulamaya koyma hakkını veriyorsunuz. Her zaman kullanıcı adı ve şifrenizin güvenliğini sağlamakla yükümlüsünüz. Kullanıcı adı ve şifrenizin izinsiz kullanımının tespiti durumunda hemen bize durumu bildirmek zorundasınız. Kullanıcı adınız ve şifrenizle yapılacak bütün işlem, kayıt, masraf ve sorumluluklar size aittir.

  1. BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ

Sizden topladığımız bilgileri Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (“ICANN”) ve ilgili ana yazman organizasyonlarına bildirmek zorundayız. ICANN aynı zamanda sizden topladığımız şu bilgileri de halka açık bir veritabanında tutmamızı zorunlu tutmaktadır:

(i) kayıt ettirdiğiniz alan ad(lar)ı,

(ii) adınız, e-posta ve posta adresiniz,

(iii) alan ad(lar)ınızın teknik, muhasebe ve idari yetkililerinin ad, posta adresi, e-posta adresi, telefon numarası ve (varsa) faks numarası ,

(iv) alanadı sunucularınızın adları,

(v) kaydın ilk oluşturulma tarihi,

(vi) kaydın son kullanım tarihi.

Şunu bilmeniz gerekmektedir ki bu bilgiler ICANN kuralları çerçevesinde, yüksek miktarda otomize elektronik işleme tabi tutmamak ve ticari e-postalarda (spam) kullanılmamak şartıyla, ilgilenen herhangi bir üçüncü şahısa verilebilir.

Sunucularımızda herhangi kredi kartı bilgisi tutmamaktayız. Bu sözleşmeyle size ait kişisel bilgilerin biz, ana yazman, ICANN, iş ortaklarımız, iş ortaklarımızın iş ortakları, ana yazmanın iş ortakları ve ICANN tarafından atanacak herhangi bir üçüncü bir şahıs tarafından kullanılabileceğini, kopyalanabileğini, dağıtılabileceğini, yayınlanabileceğini, değiştirilebileceğini ve diğer başka işlemlere tabi tutulabileceğini kabul ediyorsunuz. Bu türden bilgiler bizim onayımızla veya firmamızı bağlayıcı bir mahkeme kararıyla diğer kurumlara da verilebilir.

Bu türden kişisel bilgi ve verileri toplamamızın nedeni bu sözleşme çerçevesinde ortaya konulan yükümlülüklerimizi ve alanadı yazmanlarının uymak zorunda olduğu şartları yerine getirmektir. Sizden topladığımız kişisel bilgileri burada belirtilen amaçlar ve zorunluluklar haricinde kullanmayacağımızı kabul ediyoruz. Ayrıca size ait olan kişisel bilgilerin kaybının, çalınmasının, zarar görmesinin değiştirilmesinin ve yokedilmesinin engellenmesi için gerekli tedbirleri alacağımızı kabul ediyoruz.

Eğer bize üçüncü bir şahıs ile ilgili kişisel bilgileri sağlıyorsanız o zaman bu üçüncü şahsa yukarıda ve aşağıda belirtilen bütün bilgileri aktarmayı kabul ediyorsunuz.